Вы можете иметь все, о чем способны думать постоянно (Брайан Трейси)

 

  logo

 Украина
       (067) 281-10-88 (Kyivstar)
       (073) 281-10-88 (Life)
       (050) 281-10-88 (MTC)
      
ico-mail help@1-yurist.in.ua - чем можем помочь?
              ico-mail sergey@1-yurist.in.ua - консультация

 

 

akcia

Регистрация СПД - 500 грн.

cnop akciya

Регистрация ООО+НДС

+печать - 2000 грн.

cnop akciya

 

Помощь бизнесу

podatkova Ukrainy shevron

Опишите Вашу проблему

cnop akciya

 

 

Дії платників єдиного податку у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу

Дії платників єдиного податку у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу

Згідно п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями для платників єдиного податку встановлено, зокрема граничні обсяги доходу для кожної групи платників єдиного податку:
-    перша група – 300 000 грн. за календарний рік;
-    друга група – 1 500 000 грн. за календарний рік;
-    третя група – 5 000 000 грн. за календарний рік.     

У разі перевищення обсягу доходу визначеного Податковим кодексом України, та відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України ставки, встановлені п. 293.3 - 293.5 ст. 293 Податкового кодексу України, застосовується з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників в розмірі - 300 000 грн., з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
 
Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
   
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
    
Сума перевищення відображається в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку. Наприклад: Платник єдиного податку першої групи у листопаді ц.р. перевищив граничний обсяг доходу та отримав 348 тис. грн. Відповідно, такий платник повинен подати заяву про перехід на другу або третю групу спрощеної системи оподаткування або відмовитись від неї до 20 січня 2018 року та сплатити із суми перевищення (із 48 тис. грн.) єдиний податок у розмірі 15% - 7,2 тис. грн. Таку суму необхідно відобразити в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку.
    
2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників в розмірі – 1500000 грн., в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
     Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
     Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
     Сума перевищення відображається в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку. Наприклад: Платник єдиного податку другої групи протягом січня – жовтня  ц.р. отримав 1млн.600 тис. грн. Відповідно, такий платник повинен подати заяву про перехід на третю групу спрощеної системи оподаткування або відмовитись від неї до 20 січня 2018 року та сплатити із суми перевищення (із 100 тис. грн.) єдиний податок у розмірі 15% - 15 тис. грн. Таку суму необхідно відобразити в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку.
     
3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників в розмірі –            5 000 000 грн., до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України (тобто перейти на загальну систему оподаткування).
     Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
      Сума перевищення відображається в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку.
   
Наприклад: Платник єдиного податку третьої групи протягом січня – грудня  ц.р. отримав 5млн.830 тис. грн. Відповідно, такий платник повинен подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування до 20 січня 2018 року та сплатити із суми перевищення (із 830 тис. грн.) єдиний податок у розмірі 15% - 124,5 тис. грн. Таку суму необхідно відобразити в книзі обліку доходів та відповідно у декларації платника єдиного податку.
     
Звертаємо увагу, у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними главою 1 розд. XIV Податкового кодексу України, авансові внески, встановлені п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України.
    
Податкові декларації, крім випадків, передбачених Податкового кодексу України, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України).
    
Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п.295.7 ст.295 Податкового кодексу України).
   
До уваги платників єдиного податку першої та другої груп - у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи – підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, такі платники подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
    
Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Все права защищены © 2018 Разработано студией